برگر کینگ

پدیده آسمان تبریز > برگر کینگ

برگر کینگ

BURGER KING که با نام مخفف BK یکی ار رستوران‌های فست فود زنجیره‌ای آمریکائی است که محصولات آن بیشتر شامل همبرگر است  اما ساندویچ مخصوص این رستوران هوپر که یک نوع همبرگر با سس مخصوص، خیارشور، کاهو و گوجه و نان همبرگر می باشد.
این رستوران به نوعی رقیب مک دونالدز و به مانند آن در بسیاری از کشورهای جهان شعبه و طرفداران زیادی دارد. محبوبیت این برند در استرالیا باعث شده مردم آنجا محصولات و رستورانهای برگر کینگ را با عنوان هانگری جکز عنوان کنند.اولین شعبه از این رستوران در سال ۱۹۵۴ در شهر میامی در ایالت فلوریدا در آمریکا افتتاح شد ولی صاحبان آن طی نیم قرن چهار بار تغییر یافته اند.
در سال ۲۰۱۲شرکت برگر کینگ اعلام کرد که ۱۳۰۰۰شعبه در بیش از ۷۹کشور جهان با بیش. از ۳۴۰۰۰کارمندو درآمد ۱/۹۷ بیلیون دلار  که شعبه ها مالکیت خصوصی دارند.
اما پایه گذار برگر کینگ Keith J.kramer و همسرش بودند که اولین رستوران را با نام اینستا برگرکینگ افتتاح نمودند. و با بوجود آمدن مشکلات اقتصادی درسال۱۹۵۹ شرکت را به صاحبان شعبه میامی فروختند و آنها نام محصول را به برگر کینگ تغییر دادند اما عمده ترین بازسازی این برند در اوایل دهه هشتاد بود که با خرید تجهیزات و استخدام مدیران اجرائی شرکت مک دونالدز و پیوستن به شرکت پپسی کولا و ایجاد کمپین تبلیغاتی علیه رقیای خود با عنوان جنگ برگری بود.در اوایل قرن بیست ویک, شرکت برگر کینگ با ارزش ۱/۵بیلیون دلار به یک شرکت سرمایه گذاری فروخته شد ولی با وجود موفقیتهای چشمگیر در مقابل رقیب سرسختش مک دونالدز دچار بحران مالی شد تا نهایتا در سال۲۰۱۰ شرکت ۳G. این شرکت را به ارزش ۳/۲۶بیلیون دلار خریداری کرده و با کافی شاپ و رستوران زنجیره ای کانادائی Tim Horton ترکیب کرد و امروزه این شرکت ترکیبی, سومین رستوران زنجیره ای بزرگ جهان به شمار میرود.

تاریخ

دی ۱۹, ۱۳۹۷